Lajme

Flet motra e Kacifas: Shteti shqiptar, ka frikë nga kujtimi i vëllait tim

Pak ditë mbeten për përkujtimoren ku Konstadinos Kacifas bën 40 ditë nga vdekja, organizmimet greke kanë bërë që familja e ekstremistit të nisë akuzat dhe të rrisë tensionet në Bularat. Herën e fundit ka qenë e motra e ekstremistit e cila ka folur për mediat greke.

Bazuar në raportimet e këtyre të fundit Emirioni Kacifasi akuzon shtetin shqiptar se sipas saj nuk ndihet mirë as me kujtimin e vëllait të saj.

“Ata kanë frikë nga kujtimi i vëllait tim”, është shprehur ajo.

Ndërsa më tej ajo ka treguar se drejtësia shqiptare vazhdon ta marrë në pyetje për varrimin e vëllait të saj.

“Prindërit e mi janë të shqetësuar për çfarë po na ndodh”, ka thënë Ermioni Kaçifasi./shekulli

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close