Lajme

Flet nëna e trinjakëve të vdekur, në spitalin e Bulqizës: Ishin…

Pas ngjarjes tronditëse të djeshme, ku një 30-vjeçare humbi për shkak të një komplikacioneve në muajin e 26-të të shtatzënisë trinjakët e saj në spitalin e Bulqizës, kjo e fundit ka folur edhe për mediat.

Ajo ka thënë për BalkanWeb, se tre foshnjat e saj ishin të seksit mashkull dhe se dy prej bebeve kanë jetuar për rreth dy orë, por më pas më pas nuk ia kanë dalë dotë të mbijtojnë.

Mjekët në Bulqizë vendosën, që të bëjë lindje të parakohshme me anë të operacionit,  si të vetmen rrugë për të shpëtuar jetën e nënës.

Por pavarësisht kësaj, gjendja shëndetësore e 30-vjeçares E. Rexhepi është përkeqësuar ndaj ajo është nisur urgjentisht me autoambulancë, drejt Tiranës, për mjekim më të specializuar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close