Lajme

Fluksi i kthimit të emigrantëve, vonesa në mbërritjen e trageteve nga Italia

Foto ilustruese

Fluksi i madh i kthimit të emigrantëve në Shqipëri për festat e fundvitit, vonesa në nisjen e Trageteve nga brigjet Italiane.

Tragetet që duhet të mbërrinin në orën 7:30 në Durrës, ende nuk kanë mbërritur.

Autoritetet bëjnë me dije se janë nisur disa ore me vonesë nga Bari.

Të gjithë tragetet janë në funksion dhe me kapacitet të plotë, vetëm gjatë ditës pritet të mbërrijnë 3 prej tyre.

Fluks të emigrantëve ka patur edhe përgjatë fundjavës, kryesisht në kthim, pra hyrje në vendin tonë.

Policia kufitare ka vënë në shërbim të gjithë sportelet me qëllim shmangien e rradhëve në përpunimin e pasagjerëve dhe mjeteve.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close