Lajme

FNSH aksion “blic” në Vlorë, kontrolle në akset nacionale, në “sitë” mjetet me xhama të zinj

FNSH rikthehet sërish në Vlorë. Forcat e ndërhyrjes së shpejtë kontrolle në akset nacionale të qytetit. Postobllokët policor janë vendosur në hyrje të Vlorës, në rrugën Transballkanike, por edhe në rrugën që të lidh me bregdetin si dhe me fshatrat e qytetit, bën me dije gazetari i ABC Neës, Elton Nika.

Kontrollet po vijojnë tek mjetet lukzose ato me xhama të zinjë. Kontrollet janë përqëndruar tek arrestimi i personave në kërkim apo atyre që mbajnë sende të forta mjete prerëse apo armë.

Gjithashtu kontrolle në qytet edhe në fshatra në zonat e riskut ku mund të fshihen eksponentë të krimit ose të ketë mundësi kultivimi kanabis

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close