Lajme

FOTO / Anije të NATO-s zbarkojnë në Vlorë: Ja arsyeja pse janë ankoruar në portin shqiptar

Anijet luftarake të NATO-s vizitë në “Portin Detar” Vlorë sh.a. Në Portin e Vlorës ka mbërritur ditën e sotme grupi i Gatshëm i Minaheqësve të NATO “SNMCMG-2” ku do të zhvillojë vizitë portuale në qytetin e Vlorës në datat 29 Korrik deri më 03 Gusht. Gjatë vizitës në qytetin e Vlorës, Anijet Minaheqëse të NATO-s SNMCMG2 do të zhvillojnë gjithashtu Operacion EOD (Explosive Ordnance Disposal) si dhe aktivitet stërvitor.

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close