Lajme

FOTO / Autori i atentatit të Edmond Papës, shok i Aleksandër Sadikaj

Albano Velo, njëri prej autorëve të atentatit ndaj Edmond Papës është mik i Aleksandër Sadikaj, I cili u la I vdekur pas një atentati me tritol në qershor këtij viti.

Albano Velo, 30-vjeçari nga Këlcyra, Përmet është arrestuar si organizator dhe autor i atentatit ndaj Edmond Papës. Në kërkim është bashkëautori tjetër, i identifikuar si A.B., 44 vjeç, banues në Tiranë. Krimi dyshohet se është hakmarrje për vrasjen e Aleksandër Sadikajt, i cili u vra më 11 qershor të vitit 2022.

Vizion Plus ka siguruar foton e Albano Velos së bashku me Aleksandër Sadikaj.

Sadikaj u vra në një atentat me tritol në qershor të këtij viti. Fillimisht i riu mbeti i plagosur rëndë më pas ndërroi jetë rrugës për në spital.

FOTO / Autori i atentatit të Edmond Papës, shok i Aleksandër Sadikaj

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close