Lajme

Foto dhe Emri/ Njihet si ‘Bambi’, ky është autori i dyshuar i vrasjes së shqiptares në SHBA

Benjamin Robert Williams aka Bambi, 38 vjeç, është personi që masakroi për v dekje shqiptaren në Florida të SHBA-ve, Joana Peca, ngjarje e ndodhur pasditen e të shtunës.

Ai q ëlloi për v dekje brenda makinës dhe në sy të dy fëmijëve të saj të mitur të renë me origjinë nga Libohova e Gjirokastrës.

Policia amerikane ka bërë vëzhgimet e kamerave të sigurisë dhe ka këqyrur vendngjarjen, duke dalë në një përfundim të asaj se çfarë ndodhi në vendin e krimin në Kopshtit Memorial ‘Woodlawn’ në Shën Petersburg rreth orës 17:30 të së shtunës.

Sipas hetuesve, Williams dhe Peca kishin një fëmijë së bashku, të cilin 27-vjeçarja e mbante në dorë së bashku me fëmijën tjetër të mitur, kur Williams dyshohet se e q ëlloi atë në fytyrë disa herë.  Për çdo informacion që mund të ndihmojë në kapjen e Williams, policia po ofron 5 mijë dollarë shpërblim.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: