Lajme

FOTO\ E ardhur nga Shqipëria, kapet 1.5 ton e bardhë në Turqi

Xhandarmëria dhe policia turke kanë kapur 1.5 ton d rogë të ardhur nga Shqipëria. Burime zyrtare bëjnë me dije se d roga është e llojit k anabis s ativa dhe u gjet në një zonë bregdetare, fshehur në një zonë të pyllëzuar. Nga operacioni, deri më tani janë arrestuar tre persona si dhe u kapën 3 armë zjarri tip pistoletë.

Operacioni, Sipas mediave turke, policia kishte marrë informacion se gjatë këtyre ditëve në zonën e Muglas do të mbërrinte një sasi e madhe d roge nga Shqipëria. Menjëherë pas marrjes së informacionit ka nisur kontrolli i territorit duke konstatuar mjetin lundrues që u fut në zonë për të lënë sasinë e madhe të d rogës. Pasi konstatuan mjetin, policët shkuan në vendin ku dyshohej se ishte lënë l ënda n arkotike duke e sekuestruar atë.

Ngecja e kamionit që do transportonte drogën , Policia fillimisht ka shkuar në pyll me helikopter dhe ka konstatuar tre persona që po përpiqëshin të nxirrnin nga rëra e bregut të detit një kamion, i cili kishte ngecur aty. Duke mos mundur që ta nxirrnin kamionin, tre trafikantët që dyshohet se janë shqiptarë e shkarkuan drogën duke e fshehur në një zonë të pyllëzuar aty pranë. Policia e ka gjetur d rogën dhe e ka sekuestruar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: