Lajme

Foto ekskluzive/ Aksident në afërsi të tunelit të Elbasanit, dy viktima

Një aksident i rëndë është regjistruar pasditen e kësaj të diele (13 shtator) në aksin rrugor Tiranë Elbasan. Në aksident janë përfshirë 2 automjete e për pasojë kanë ndërruar jetë dy persona.

Në dalje të tunelit, mjeti tip “Benz” ka goditu një “Vloksëagen” ku udhëtonin 4 vajza. Ato u nxorën nga makina dhe u transportuan në spital.Fatkeqësisht, 2 prej vajzave nuk u kanë mbijetuar plagëve e për pasojë kanë ndërruar jetë.

“Shër bimet e Policisë dhe të zjarrëfikses kanë bërë e mundur nxjerrjen nga mjeti të  4 shtetasve të cilit ishin të bllokuar, të cilat u transportuan menjëherë në  spital për ndihmë mjekësore, ku 2 shtetase si pasojë e palagëve të marra kanë ndërruar jetë në spital” – njofton policia.Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen dhe sqarimin e shkakut të aksidentit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close