Lajme

FOTO/ Ende pa filluar sezoni turistik, “NGRIHEN” çmimet në Sarandë, një tiramisu 600 lekë

Lajmet për fatura të kripura, dhe jashtë normales jemi mësuar ti shohim nga jugu i vendit, ku pamë që një makiato kushtonte 180 lekë të reja në Livadh të Himarës, apo kur të gjithë u habitën me omletën që kushtonte 900 lekë të reja, në një prej lokaleve të njohura në Dhërmi.

Por mesa duket edhe  këtë vit nuk do të mungojnë çmimet e kripura në lokale apo restorante. Ende pa filluar sezoni turistik duket se pronarët lokalëve në qytetin e Sarandës janë tunduar nga rritja e çmimeve.
Më poshtë shihni faturën në një prej lokaleve të Sarandës ku vetëm çmimi i tiramisus kushton 600 lekë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: