Lajme

FOTO\ “Il Sorpasso” me regji të Dino Risit, erdhi për publikun e qytetit të Vlorës

Një ndër mbrëmjet më të veçanta dedikuar një prej emrave të mëdhenj të neoklasicizmit italian!

“Il Sorpasso” me regji të Dino Risit, erdhi për publikun e qytetit, i mundësuar nga Konsullata e Përgjithshme e Italisë në Vlorë në bashkëpunim me DPSHTRR. Nën shoqërinë e të qytetit, Retro-fanatikëve dhe publikut të apasionuar pas kinemasë, shijuam për gati dy orë udhëtimin sa të bukur aq edhe fatal të Brunos dhe Robertos.

Faleminderit nga zemra për gadishmërinë Konsulles Iva Palmieri dhe stafit të saj! Faleminderit  Stafit të Bashkisë Vlorë, dhe të gjithëve për prezencën e shihemi në bashkëpunime të ardhshme. Nga Besnik Stefa

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: