Lajme

FOTO/ Itali: makina përplaset me impiantin e gazit, 25-vjeçari shqiptar përfundon në spital

Një i ri 25-vjeçar me origjinë shqiptare, që banonte në Canosa Sannita, po ngiste makinën e tij Fiat Panda e tij përmes Santa Lucia kur për arsye që duhen verifikuar,  ai e humbi kontrollin e makinës në hyrje të një kthese.

Mjeti doli jashtë rrugës, duke u përplasur fillimisht në një kolonë gazi, pastaj në një pemë dhe më pas anash përgjatë rrugës. Shoferi u hodh nga kabina, duke pësuar disa plagë. I shpëtuar menjëherë, i riu u dërgua në spitalin Pescara, ku u shtrua në spital me një prognozë të rezervuar. Karabinierët, zjarrfikësit dhe 118 ndërhynë menjëhërë në vend.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close