Lajme

FOTO/ Ky është shqiptari i vrarë në Itali. Hynë për të vjedhur, italiani u doli me “shotgun”

Një 38 vjeçar shqiptar është v rarë në Frosinone të Italisë pasi sipas autoriteteve vendase ishte duke hyrë në një shtëpi për të vjedhur. Mediat e identifikijnë atë si Arbër Xheleshi, ndërsa ngjarja e rëndë ndodhi në Santopadre. Ngjarja e rëndë ndodhi tre ditë më parë, ku Xheleshi, baba i një fëmijë hyri në një banesë për të vjedhur por u qëllua me “shotgun” nga pronari i një biznesi duke mbetur i plagosur.

Ai u dërgua në spital menjëherë, por ka ndërruar jetë aty duke mos mundur t’u shpëtojë p lagëve të marra.

Shqiptari mbeti i paidentifikuar për tre ditë, por pas marrjes së shenjave të gishtave dhe krahasimit të tyre me të dhënat në system rezultoi se bëhej fjalë pikërisht për 38-vjeçarin shqiptar. Sipas autoriteteve, ai ishte i pastrehë dhe jetonte në zonën përreth vendit ku u qëllua për v dekje.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: