Lajme

FOTO-LAJM/ Qytetari në Sukth izolon derën me ngjitës kundër përmbytjes

Për shkak të shirave të shumtë që kanë rënë ditët e fundit, një familje në Sukth të Durrësit, ka gjetur një zgjidhje gati të pabesueshme.

Nëpërmjet një video të shpërndarë nga kreu i PD-së në qytetin bregdetar, Ferdinand Xhaferraj, qyteti ka izoluar derën me shkumë ngjitëse për të lejuar ujin që të depërtojë në banesë.

“I gjithë mundi dhe djersa e një jete të tërë, këtij qytetari i shkon dëm nga permbytja që vjen si pasojë e papërgjegjshmërisë, arrogancës dhe moskujdedjes së Qeverisë”, shkruan Xhaferraj.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close