Lajme

FOTO/ Shtypi grek: Nëna e Pirro Dhimës vdiq në Himarën që e donte aq shumë

Shtypi grek njoftoi sot se Eleftheria, nëna e kampionit të peshëngritjes, Pirro Dhimës, ndërroi jetë në moshën 75 -vjeçare nga një atak në zemër.

“Nëna e Pirro Dhimës vdiq në shtëpinë e saj në Himarën që ajo e donte aq shumë dhe nuk pushoi së vizituari edhe gjatë pandemisë së koronavirusit. Pas humbjes së burrit të saj, Viktorit në vitin 2017, Pirro Dhima dhe vëllai i tij Odisea e çuan në Athinë, por ajo donte të kthehej në Himarë.”SYRI.NET

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: