Lajme

FOTO/ Studentët Ramës:“Prano kërkesat se i thirrëm kuksianët”

Pas përfundimit të ultimatumit që studentët i vendosën kryeministrit Edi Rama për plotësimin e kërkesave të tyre, protesta e tyre është përshkallëzuar.

Studentët janë ndarë në 3 grupe, një para Ministrisë së Arsimit, një para Kryeministrisë dhe një tjetër tek rrethrrotullimi i “Zogut të Zi”.

Tek rrethrrotullimi i “Zogut të Zi”, studentët, kanë “kërcënuar” kryeministrin Edi Rama me një parrullë “Prano kërkesat se i thirrëm kuksianët”, duke ju referuar protestës për vendosjen e tarifës në rrugën e Kombit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close