Lajme

Foto/ Tërmeti “shkund” Greqinë, qytetarët mbushin rrugët

Një tërmet i fuqishëm goditi pak më parë zonën e Larisas në Greqi. Lëkundjet e tërmetit ishin tepër të forta aq sa u ndjenë edhe në mjaft qytete të Shqipërisë, përfshi edhe Vlorën.

Autoritetet greke raportojnë se magnituda e tërmetit ishte 6.9 e shkallës Rihter dhe lëkundjet kanë zgjatur disa sekonda duke krijuar panik te qytetarët. Nga pamjet e publikuara nga mediat greke shihet qartë frika dhe paniku te qytetarët të cilët menjëherë kanë dalë në rrugë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: