Lajme

FOTOT/ Breshëri shkatërron të mbjellat e fermerëve në Kolonjë

Rreshje të dendura breshëri kanë përfshirë zonën e Leskovikut mesditën e sotme duke dëmtuar jo vetëm të mbjellat dhe vreshtarinë e fermerëve, por edhe drutë frutorë.

Në orët në vijim në terren do të zbresin edhe punonjës nga institucionet bujqësore për të përllogaritur dëmet e shkaktuara nga breshëri.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close