Lajme

FOTOT/ Nga seksi në varreza deri në arratisjen përfundimtare, si u vra 21-vjeçari nga shokët e Elvis Demçes

Marco dhe Gabriele Bianchi, cilësohen si dy nga emrat më të frikshëm në botën e krimit në Romë, të lidhur me shqiptarin Elvis Demçe dhe Klanin “Diabolik”.

Më shumë se banditë “të thjeshtë”, vëllezërit Marco dhe Gabriele Bianchi, të dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e Willy Monteiro Duarte, kishin një reputacion në rritje në mjediset kriminale.

La Repubblica ka publikuar lëvizjet e vrasëseve dhe të miqve të tyre sekondë pas sekonde.

“Willi u shtri përtokë, goditi me shqelma dhe grushte teksa gulçonte i vetëm për 50 sekonda para se të vdiste.”

Është një imazh rrëqethës i përshkruar nga prokurori Giovanni Taglialatela gjatë aktakuzës së tij në gjyqin që çoi në dënimin e përjetshëm të vëllezërve Bianchi.

Francesco Belleggia u dënua me 24 vjet dhe Mario Pincarelli me 21 vjet.

Për të treguar historinë e asaj nate dhune dhe çmendurie, mes 5 dhe 6 shtatorit 2020, nuk ka vetëm shumë dëshmitarë, përgjime dhe konsultime. Ka edhe pamje të kapura nga kamerat e vëzhgimit në Colleferro. Karabinierët i kanë analizuar dhe madje mund të shihen fytyrat e “binjakëve”, siç quheshin vëllezërit Bianchi për ngjashmërinë e tyre. Rezultati është një film horror.

Fati i 21-vjeçarit Willi nga Paliano u shënua në mënyrë të pakthyeshme kur më 6 shtator 2020, dy ekspertët e arteve marciale dhe miqtë e tyre mbërritën në Colleferro. Kamerat kanë filmuar ardhjen e një Audi Q7.

SUV parkohet në Carpinetana. Shihen vëllezërit Bianchi dhe miku i tyre Vittorio Tondinelli.

Vëllezërit dhe Tondinelli takojnë papritmas tre vajza dhe vendosin të largohen. Në orën 2.19 një kamerë i filmon teksa janë rrugës për të marrë SUV-në. “Binjakët” janë me dy vajza shumë të reja, një bjonde dhe një brune dhe Tondinelli i ndjek me një vajzë me fustan të gjatë dhe të çarë në këmbën e majtë.

Ata largohen dhe shkojnë në varreza, ku do të qëndrojnë dhe do të bëjnë seks, derisa miqtë Omar Shabani dhe Michele Cerquozzi i thërrasin duke i kërkuar të kthehet në zonën e jetës së natës, ku Belleggia po debaton me Zurmën dhe djemtë e tjerë nga Colleferro.

Në orën 03:19, në të njëjtën rrugë, kamera regjistron pamjet e fuoristradës që po kthehet.

Në orën 3.23 të mëngjesit ata të mbërritjes në Piazza Buozzi ku po zhvillohet diskutimi. Kamerat nuk e filmojnë zonën pranë ish lokalit “Buzëqeshje”, ku Willy do të masakrohet pas pak sekondash.

Në orën 3.26, 21-vjeçari  është i palëvizshëm në tokë dhe vëllezërit Bianchi që vrapojnë të hidhen mbi Audi dhe të arratisen në Artena. Në orën 03:47 regjistrohet mbërritja e ambulancës që përpiqen më kot t’i shpëtojnë jetënWillyt.

Imazhi i fundit është regjistruar në orën 04:01. Dy të rinj vrapojnë në mes të rrugës. Ata po ikin dhe njëri është Pincarelli. Një film në fakt. Nga ata që nuk do të donin të shihnin kurrë./m.j

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close