Lajme

FOTO+VIDEO/ Ky është ‘Range Rover’ që u përdor për sulmin ndaj Top Channel, reagon pronari

Makina ‘Range Rover’ e cila dyshohet se është përdorur për të sulmuar Top Channel është e shqiptarit nga Kosova, Ramadan Makolli.

Kjo makinë është vjedhur në parkingun e një restoranti në Tale të Lezhës.

Më poshtë kemi publikuar foto dhe video e momentit të grabitjes së këtij mjeti.

FOTO+VIDEO/ Ky është ‘Range Rover’ që u përdor

Makina u gjet e djegur në autostradën e Kavajës, teksa më herët u raportua se ajo ka qenë me targa nga Tirana, të cilat ishin vjedhur tre muaj më parë.

Pronari i mjetit, i cili ka thënë se “Range Rover” me të cilin dyshohet se u sulmua “Top Channel”, ka qenë më parë vetura e tij, por që i është vjedhur nga rojtari i sigurisë së hotelit ku ai po qëndronte.

FOTO+VIDEO/ Ky është ‘Range Rover’ që u përdor

Ramadan Makolli

“Range Rover” me të cilin është sulmuar Top Channel, ka qenë veturë e imja deri më 10 korrik të 2020-ës, por ajo m’u vodh nga roja i hotelit ku po qëndroja në Shëngjin me pushime atëherë”, tha Makolli për Arbëresh.

Kujtojmë se “Range Rover” është sekuestruar dhe aktualisht ndodhet në drejtorinë e policisë së Tiranës, ku po i bëhet ekzaminimi nga ekspertët për gjetjen e provave.

FOTO+VIDEO/ Ky është ‘Range Rover’ që u përdor

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close