Lajme

FOTO\Vlorë, Zbulohen 15 predha të Luftës së Dytë Botërore

Ndonëse Lufta e Dytë Botërore prej vitesh ndodhet larg mëndjes së njerëzve, vijojnë të mbeten ende gjurmë të saj. Së fundmi në Vlorë janë zbuluar 15 predha të cilat mendohet se i përkasin asaj periudhe. Ato janë zbuluar gjatë punimeve që po kryhen në zonën e Skelës në Vlorë, tek sheshi pavarësia pranë Portit.

Kanë qenë Forcat e Xhenios të FA ato të cilat kanë zbuluar predhat të cilat ndodheshin nën dhe. Menjëherë policia ka bërë rrethiimin e kaniterit ku po zhvilloheshin punimet dhe po punojnë për heqjen e tyre.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: