fbpx
Lajme

Fshihet muralja me të moshuarit lakuriq në Tiranë

Është fshirë muralja e dy të moshuarve lakuriq e pikturuar, në fasadën e një pallati në Tiranën e Re. Muralja në fjaë solli mjaft polemika mes qytetarëve dhe më së shumti kritika në drejtim të Bashkisë së Tiranës, e cila ka bashkëpunuar me një sërë artistësh për të pikturuar ndërtesat në kryeqytet. Por kjo pikturë mori kritika të ashpra për shkak jo vetëm të nudititetit, por edhe prej faktit se burri i moshuar e tërhiqte me litar figurën e gruas.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button