BotaLajme

Fuoristrada ‘zhytet’ në kamionin me rërë, 15 persona humbasin jetën

Të paktën 15 njerëz kanë vdekur nga një përplasje midis një fuoristrade dhe një kamioni në Kaliforninë Jugore të martën në mëngjes, sipas zyrtarëve të Qendrës Rajonale Mjekësore El Centro.

Zyrtarët e spitalit thanë se ata besojnë se ishin 27 pasagjerë në fuoristradën që goditi një kamion plot zhavorr. Katërmbëdhjetë persona v diqën në vendin e ngjarjes, thanë zyrtarët e Qendrës Mjekësore Rajonale El Centro.

Të mbijetuar të shumtë u dërguan në spitalet e zonës, thanë zyrtarët e spitalit. Shtatë pacientë u dërguan në Qendrën Rajonale Mjekësore El Centro ku një person vdiq pas mbërritjes.

Rrëzimi ishte në Imperial, i cili është rreth 100 milje në lindje të San Diego dhe rreth 15 milje nga kufiri i Meksikës. Imperial County Fire tha se 25 personel shtesë u dërguan në vendin e ngjarjes, duke përfshirë 4-5 ambulanca shtesë dhe katër helikopterë ajrorë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: