fbpx
Lajme

Furtunë shkarkimesh në komisariatin e policisë në Vlorë

Një furtunë shkarkimesh ka ndodhur ditën e sotme në komisariatin e policisë në Vlorë. Sipas burimeve mediatike, 22 oficerë policie janë shkarkuar nga detyra. Shkak mendohet të jetë bërë dekonspirimi i brendshëm i hashashit qeveritar të mbjellë në bashkëpunim me bandat. Vlora njihet si një nga rajonet me numrin më të lartë të parcelave në vend dhe që ka ngrënë kokat e dy ministrave të Brendshëm. Burime thonë se të pezulluarit janë kryesisht inspektorë, por mes tyre ka edhe drejtues në sektorë të ndryshëm.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button