Lajme

“Fushë Krujë- Tiranë”, Përplasen makinat, lëndohen 2 persona

Një aksident rrugor ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Fushe Krujë- Tiranë, ku për pasojë janë lënduar dy pasagjere. Aktualisht, ata ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

“Krujë/Informacion paraprak

Më datë 13.06.2021, në orën 08:55, në aksin rrugor Fushë Krujë-Tiranë, shtetasi A. V., duke drejtuar mjetin tip “Benz” është përplasur me mjetin tip “Opel”, me drejtues A. D., e për pasojë janë lënduar 2 pasagjer në mjetin tip “Opel” dhe shtetaset V. H., 27 vjeçe dhe A. H.,  21 vjeçe pasagjerenë mjetin tip “Benz”, të cilët kanë shkuar për ndihmë mjekësore në spital. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.”, njofton policia.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: