Lajme

Gazeta zvicerane ka një urim për shqiptarët, ‘Gëzuar Ditën e Flamurit!’, në shqip

Të shumta kanë qenë urimet për festëne 28 Nëntorit për shqiptarët, në forma të ndryshme nga cdo cep ku jetojnë shqiptarët.

Është media zvicerane Blic.ch i ka uruar shqiptarët në faqen zyrtare në Facebook. Dhe urimin e saj e ka shoprëndarë në gjuhën shqipe.

“Gëzuar Ditën e Flamurit” shkruhet në urimin e medias zvicerane

Kurse në një fotografi ku shihet një shqiptar me ngjyra kombëtare, shkruhet në gjermanisht “Shqipëria sot feston ditëlindjen e 106-të”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close