Lajme

Gjendet një automjet i djegur në Thumanë, dyshohet se i përket atentatorëve të Astirit

Një automjet i djegur është gjetur në zonën e Thumanës. Automjeti në fjalë dyshohet se i përket autorëve të atentatit të ndodhur në mbrëmjen e sotme, në zonën e Astirit ku u shënuan dy viktima.

Mësohet se policia dhe zjarrfikëset janë nisur në vendngjarje për të kryer verifikimet e nevojshme dhe për të kuptuar lidhjen e këtij automjeti të djegur me ngjarjen që shokoi opinionin publik. Vi ktimat e atentatit mësohet se janë Armando Dumani dhe Erigers Mihasi.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve, teksa ka njoftuar se në hyrje dhe në dalje të Tiranës janë ngritur pika të shumta kontrolli.

Dy v iktimat nga të shtënat me a rmë zjarri në zonën e quajtur “2 rrathët” e Astirit janë nxjerrë nga makina e tyre tip ‘Audi’ i bardhë me targë AB 008 EH.

Nga pamjet e siguruara dallohen punonjësit e morgut të cilët po largojnë trupat duke shmangur pamjet e rënda me çarçafë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: