Lajme

Gjendet një makinë e shkrumbuar në afërsi të Bypass-it, dyshohet të jetë e autorit

Policia ka gjetur një mjet të djegur në afërsi të fshatit Daullas, pranë spitalit Memorial të Fierit. Nuk dihet ende me siguri nëse makina është përdorur nga autorët e atentatit të mbrëmjes së sotme, por ka shumë gjasa.

Në Shqipëri, është kthyer në “rregull” që pas çdo atentati, autorët braktisin makinën e tyre dhe i vënë flakën për të zhdukur çdo gjurmë.

Mësohet se autorët kanë qëlluar nga një mjet i tipit ‘Golf’ dhe janë nisur në drejtim të Vlorës. Sipas informacioneve të deritanishme kanë qenë dy persona që kanë qëlluar ndaj 50-vjeçarit  Agim Backa, pronar i bar La piazza ne Fier,  i cili ndodhej brenda makines se tij.

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: