fbpx
Lajme

Gjendet një makinë e shkrumbuar në Lezhë

Një a tentat me a rmë zjarri i është bërë pasditen e sotme në autostradën Lezhë-Laç, biznesmenit 42 vjeçar Aleksandër Deda, gjatë të cilit ka mbetur i plagosur.Nga ky atentat Deda ndonëse ka mbetur i p lagosur, ka shkuar vetë në s pitalin e Lezhës. Ai është p lagosur teksa ka qenë duke ecur me makinë.Nga aty është dërguar në spitalin e Traumës në Tiranë, pasi një nga pl umbat e ka kapur në pjesën e gjoksit, çka i ka shkaktuar komplikacione.

Në këto momente nuk dihet gjendja e tij shëndetësore, nëse është në rrezik për jetën apo e ka kaluar. Pak minuta pas p lagosjes së tij policia ka gjetur një makinë të s hkrumbuar në aksin e vjetër Lezhë-Milot pranë urës mbi lumin Mat, e cila dyshohet se është e autorëve, të cilët nuk janë identifikuar ende. Automjeti i d jegur tip Audi, është gjetur rreth 5 kilometër larg nga vendi ku është bërë a tentati ndaj Dedës dhe brenda saj është gjetur një a rmë z jarri, e cila dyshohet të jetë a rma e k rimit, me të cilën është qëll uar ndaj biznesmenit. Ndërkohë sipas burimeve, makinës i ishin hequr targat para se t’i vihej fl aka.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button