Lajme

Gjendjen 21 klandestinë egjiptianë në Vlorë, shoqërohen… (Video)

Gjendjen 21 klandestinë egjiptianë në qytetin e Vlorës. Nga policia konfirmohet se kanë qenë me tepër se 25 sirianë. Ata prej ditësh jetonin me qira në një banesë pranë qendrës, e njohur ndryshe si zona historike. Pronari i banesave është shoqëruar në komisariat për verifikime të mëtejshme.

Ata janë pikasur nga banorët e zonës të cilët më pas kanë lajmëruar policinë dhe është bërë shoqërimi i tyre. Priten info të tjera nëse thjeshtë janë strehuar në Vlorë apo janë pjesë e trafikut të klandestinëve.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: