Lajme

Gjermani: Një grua kafshon një tjetër duke u përleshur për qenin

Dy pronare qensh, njëra 27 dhe tjetra 51-vjeç, u përfshinë në një përleshje, e cila kulmoi kur njëra nga gratë kafshoi  tjetrën, ndërkohë që qentë e tyre “thjesht i shikonin”, tha policia.

Ngjarja ndodhi në landin e Tyringjisë, në lindje të Gjermanisë. Shkak i s herrit ishte sipas policisë sjellja e 51-vjeçares ndaj qenit të saj, e cila sipas 27-vjeçares nuk ishte korrekte.

Sipas njoftimeve 27-vjeçarja kishte dalë për të shëtitur qenin e saj, kur pa 51-vjeçaren e cila po e g odiste qenin e saj, që nuk po i bindej.

Gruaja 27-vjeçare filloi ta shante 51-vjeçaren dhe t’i kërkonte llogari për përdorimin e ndëshkimit trupor ndaj qenit. Më pas pasoi një sherr gjatë të cilit dy pronaret e qenve përfunduan duke u goditur njëra-tjetrën.

Gjatë përleshjes, mësohet se e moshuara u rrëzua dhe e kafshoi 27-vjeçaren në pulpë.

Ajo ia nguli e dhëmbët aq for sa i shkaktoi p lagë.  Qente vetëm e ndoqën përleshjen mes dy grave, por nuk u përfshinë në të duke kafshuar” njoftoi policia gjermane. Gratë do të përballen tani me ligjin nën akuzën për lëndim fizik.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: