Lajme

Gjirokastër/61 vjeçari kishte 5 vite që u kthye nga Greqia, i merrte tre vajzat në shtëpi dhe..

Ditën e sotme u ar restua një 61-vjeçar, banues në Erind, Gjirokastër pasi dyshohet se ka nga cmuar tre vajza të vogla. Në dritë kanë dalë detaje të reja në lidhje me ngjarjen e rëndë.

‘Top Channel’ bën të ditur se i moshuari ka nisur kete histori 5 vite më parë.

“Iu është dashur 10 ditë që të marrin rrëfimin e vajzave. Fëmijët kanë pasur shkëmbime me nipërit dhe shkonin shpesh në shtëpinë e tij dhe atje mendohet se kanë ndodhur edhe ngac mimet. Ka qenë një 7 vjeçare që ka nisur rrëfimin dhe më pas kanë marrë forcë edhe dy vajzat e tjera.

Vajza 14 vjecare para uniformave blu me praninë e psikologes ka thënë se 61-vjeçari ka 5 vite qe vepron keshtu. I moshuari e kishte shtëpinë 10 m nga shtëpia e vajzave.

Ai është baba i tre fëmijëve, prej vitesh ka jetuar në Greqi ndërsa së fundmi ishte thyer në Shqipëri, ku kishte nisur edhe punën si taksist.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: