Lajme

Gjirokastër, Banesa përfshihet nga flakët, rrezikohen shtëpitë e tjera rreth saj

Një banesë dykatëshe në fshatin Manalat në Gjirokastër është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme. Mësohet se kjo shtëpi prej kohësh është e pabanuar dhe nuk ka lëndime në njerëz, por vetëm dëme materiale. Forcat zjarrrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve, të cilat rrezikojnë banesat e tjera aty pranë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close