Lajme

Gjirokastër/ Marrin flakë vàrrèzat publike

Varrezat publike në Gjirokastër janë përfshirë nga flakët pasditen e kësaj të premte. Shkak mendohet të jenë bërë temperaturat e larta si dhe qirinjtë që të afërmit lenë pranë varrezave, raporton Panorama.

Kjo është kthyer në një problematikë të vazhdueshme në zonën e Gjirokastrës. Fatmirësisht zjarrëfikëset ndërhynë në kohë për të shuar flakët duke evituar përhapjen e saj në pjesë të tjera të varrezave.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close