Lajme

Gjirokastër, Ndalohet 51-vjeçari

Gjirokastër , K ërcënoi me g ranatë në dorë, punonjësit e Policisë, me qëllim moslejimin e kontrollit të banesës dhe më pas tentoi të largohej, por falë ndërhyrjes profesionale, shërbimet e Policisë gjatë ndjekjes neutralizuan dhe p rangosën 51-vjeçarin. 51-vjeçari i d  ënuar më parë për v rasje dhe k ontrabandë.

Gjatë kontrollit në banesë, shërbimet e Policisë i kanë gjetur dhe një a rmë z jarri kallashnikov me një krehër me f ishekë l uftarakë.  Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe g oditjen e p aligjshmërisë, specialistët e k rimeve në Komisariatin e Policisë Gjirokastër, në bashkëpunim me Forcat “Shqiponja”, në bazë të informacioneve të marra në rrugë policore se një shtetas, në lagjen “11 Janari”, Gjirokastër, dispononte a rmë z jarri në banesë, kanë organizuar punën për të ushtruar kontroll në banesën e shtetasit të dyshuar.

Në momentin që shërbimet e Policisë janë afruar pranë banesës së tij, shtetasi A. I. ka marrë një g ranatë di fensive me vete dhe ka tentuar të largohet duke k ërcënuar p unonjësit e P olicisë që të mos e ndiqnin, pasi do t’i q ëllonte.

Shërbimet e Policisë, nisur nga r rezikshmëria që paraqiste ky person, kanë rrethuar zonën në një perimetër të gjerë dhe falë veprimeve dhe ndërhyrjes profesionale kanë bërë të mundur neutralizimin dhe p rangosjen e këtij shtetasi, i cili mbante me vete një granatë difensive të montuar me ndezës universal.

Gjithashtu, si rezultat i kontrollit të banesës, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale 1 a rmë z jarri automatik, një krehër dhe 19 fishekë. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për v eprime të mëtejshme.

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: