Lajme

Gjykata pranon gjykim të shkurtuar për Nevaldo Hajdaraj

Fier, Goditet një tjetër rast i a rmëmbajtjes pa leje. Qarkullonte me a rmë zjarri me vete, kapet dhe a rrestohet në flagrancë 25-vjeçari. Procedohet p enalisht dhe 1 shtetas tjetër, për veprën penale “Moskallëzim k rimi”.

Sekuestrohen në cilësinë e provës materiale një a rmë z jarri pistoletë, një a rmë g jahu sportive pa leje dhe m unicion l uftarak. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier, në zbatim të planit të masave për mbajtjen nën kontroll të personave me tendenca k riminale, kapjen e personave në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me a rmë zjarri pa leje, kanë intensifikuar punën dhe si rezultat i kontrolleve të shtuara kanë a rrestuar në flagrancë shtetasin K. M., 25 vjeç, banues në Verri, Fier.  Ky shtetas u kap nga shërbimet e Policisë, në afërsi të fshatit Verri, duke qarkulluar me automjetin tip “Ford”, me pasagjer shtetasin G. K., 23 vjeç, banues në Verri, Fier.

Gjatë kontrollit në automjet u gjet një a rmë zjarri p istoletë, një krehër dhe 10 fishekë, të cilat u s ekuestruan në cilësinë e provës materiale.  Gjithashtu, gjatë kontrollit në banesën e 25-vjeçarit u gjet dhe sekuestrua një a rmë gjahu sportive pa leje dhe fishekë l uftarak.

Në përfundim të veprimeve të para h etimore u bë a rrestimi në flagrancë i shtetasit K. M., për veprat p enale “Mbajtja pa leje e a rmëve dhe municionit l uftarak” dhe “Mbajtja pa leje e a rmëve të gjuetisë dhe sportive”, si dhe u procedua p enalisht, për veprën p enale “Moskallëzimi i k rimit”, shtetasi G. K. Materialet procedurale në ngarkim të këtyre shtetasve do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: