Lajme

Gjyshi p*rdhunoi dhe i mori jetën mbesës 3-vjeçare/ Kërkoi të fshihej, por ja kush e ‘tradhëtoi’

Gjyshi p*rdhunoi dhe vr au mbesën 3 vjeçe, thellohet skandali për ngjarjen tr onditëse. Tragjedia e 3 vjeçares që u gjet disa ditë më parë e vd ekur në Mersin të Turqisë thellohet edhe më shumë pas zbulimeve të reja tro nditëse që kanë dalë në dritë gjatë hetimit.

Trupi i pajetë i vajzës së identifikuar si Myslyme, u zbulua në pyll, jo shumë larg çadrës ku jetonte me familjen e saj.

Policia ka arrestuar sakaq gjyshin e saj, Hasan Yagal, pështyma e të cilit u gjet në qafën e vogëlushes nga ekspertët e kri mina listikës.

Edhe pse ai pretendon se thjesht e ka pu thur, hetuesit dyshojnë se fëmija mund të jetë abu zuar se*sualisht e kjo është ndoshta dhe arsyeja përse i është marrë jeta.

Nëna e vajzës deklaroi para policëve se 3-vjeçarja dhe vajza tjetër më e madhe nuk ishin fëmijë të burrit, por të vjehrrit, i cili e ka përdhunuar kur i shoqi ishte në ushtri.

“Nuk tregova sepse kishim fri kë”, ka thënë gruaja sipas shtypit ven das. Dyshohet se vde kja e fëmijës mund të ketë ardhur pikërisht si pasojë e këtyre ngjarjeve shokuese në familjen e saj.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: