Lajme

Gòditet me sende të fòrta 35-vjeçari në Gjirokastër, gjen vdèkjen e menjëhershme

Gjergji Hasan Ajmasi 35 vjeç, është gòditur me sende të fòrta në kokë nga persona të pa idenftifikuar pasi ka dalë nga lokali, duke gjetur vdèkjen e menjërhershme në qytetin e Gjirokastrës. Víktima është gjetur nga kalimtarët e rastit te cilët kanë lajmëruar pòlicinë. Policia po punon për idendifikimin e autorëve dhe zbulimin e shkaqeve të ngjarjes, ndërkohë që në komisariat janë shoqëruar disa persona.

Njoftimi i plotë i pòlicisë: Gjirokastër/Informacion paraprak Rreth orës 21: 00, në Sallën Operative të DVP Gjirokastër ka ardhur një telefonatë se në  lagjen “Zinxhira”, ndodhet një person i shtrirë në tokë. Menjëherë shkuan shërbimet e policisë dhe shërbimet spitalore dhe transportuan këtë shtetas për në spital, ku gjatë rrugës ka humbur jetën. Nga verifikimet rezultoi se shtetasi që humbi jetën quhet Gj. A., rreth 35 vjeç, dhe nga kqyrja paraprake e bërë  nga mjekët, dyshohet të jetë goditur me sende të forta. Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes. Shërbimet e Pòlicisë kanë shoqëruar disa shtetas në ambientet e Pòlicisë që mund të kenë djeni për ngjarjen.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close