Lajme

Goditet trafiku i kokainës në Itali, arrestohet shqiptari

Goditet një grup kriminal i trafikut të drogës në Itali. Mediat e huaja raportojnë se pas hekurave ra një trafikant shqiptar, i cili ishte në arrati dhe gjithashtu në pranga kanë rënë edhe 8 persona të tjerë.

Shqiptari, identiteti i të cilit nuk dihet, rezultonte i kërkuar nga autoritetet turke. Nga ky operacion u sekuestruan 10 kg kokainë si edhe 30 mijë euro.

Nga hetimet u zbulua se ishin dy grupe  të cilët operonin midis Padovës dhe  Selvazzano-s.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close