Lajme

Grabitet filiali i një banke në Koplik, detajet e para

Grabitet me ar më një bankë e nivelit të dytë në Koplik të Shkodrës. Sipas informacioneve të para, autorët e dyshuar kanë qenë tre persona të maskuar. Ata mësohet se kanë arritur të marrin një shumë parash dhe janë larguar me një automjet që sipas dëshmitarëve ka qenë tip ‘Volkswagen’ ngjyrë e zezë.

Tre autorët dyshohet se kanë qenë të maskuar dhe kanë kryer grabitjen nën kërcënimin e a rmës. Në dalje të Koplikut është gjetur një makinë e djegur, por ende nuk dihet nëse është e autorëve të grabitjes së bankës. Policia deri më tani nuk ka një njoftim zyrtar lidhur me ngjarjen.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close