Lajme

Grekët s’e pranojnë dot, televizioni kombëtar helen s’lë gjë pa thënë për çamët

Televizioni kombëtar grek “ANT 1” i ka quajtur provokime ceremonitë e mbajtura në Shqipëri në për të kujtuar 76-vjetorin e genocid it grek në Çamëri.

Duke transmetuar një deklaratë të kreut të PDIU të transmetuar në ABC News, televizioni grek thotë se çamët kanë kërkuar dëbimin e grekëve të Epirit të Veriut, si dhe aneksimin e territoreve greke. Ata kanë ndarë edhe foto nga ajo që u quajt Java Çame, duke i quajtur provokim për palën greke.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: