Lajme

Greku kthen “bishën” në taksi për turistët, për udhëtimin më luksoz në Europë

Është mëngjes i së dielës në Areopolin e përgjumur. Vetëm kambanat e kishës mund të dëgjohen duke thirrur besimtarët.

Por një lloj tjetër zhurme dëgjohet duke u afruar nga diku larg.

Një ulërimë e fortë që tërheq vëmendjen e gjithkujt. Diçka që nuk e pret ta dëgjosh në një moment të tillë qetësie. Diçka që të rrënqeth dhe të lë të shtangur.

Pak më tutje kur e sheh të parkuar në sheshin e Areopolis një Mercedes E 63 S 4MATIC ngjyrë gri e kupton se nga vinte ajo zhurmë.

Por, ajo çka të çudit është shenja “TAXI” sipër mjetit luksoz.

Si është e mundur kjo?

Një taksi me motor V8, 4 litra dhe 612 kuaj fuqi, e po ashtu me konstruksion të pastër sportiv.

Ja që në Areopoli ajo ekziston vërtetë dhe tashmë njihet si taksia më “ekzotike” që ekziston në Greqi.

Pronari i saj është Christos Kalapotharakos, i cili ka treguar si i lindi ideja për të kthyer AMG-në e tij luksoze në një taksi në shërbim të turistëve.

Sipas Christos, AMG-ja e tij E 63S është blerë në Greqi rreth 180 mijë euro. Ai e përdor makinën për transport VIP.

Dhe këta VIP-a janë me fat pasi do t’u tregojnë miqve të tyre për një udhëtim në taksinë më ekstreme që kanë parë ndonjëherë në jetën e tyre në një vend magjik plot me gurë dhe mite në jug të Evropës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close