Lajme

GREQI\ 5 nxënës tentojnë të përdhunojnë në grup shoqen e klasës në oborrin e shkollës, mes tyre një shqiptar

Pesë adoleshentë, të moshave 13 deri në 16 vjeç, janë arrestuar nga policia greke pasi kanë tentuar të përdhunojnë një shoqe të klasës së tyre në oboriin e shkollës. Mediat fqinje raportojnë se mes 5 të arrestuarve është edhe një shqiptar.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme. Ka qenë nëna e të miturës, një 45-vjeçare ajo që bëri denoncimin në polici për tentativën e përdhunimit të vajzës së saj.

“Në orën 11 të mëngjesit të së mërkurës, vajza ndodhej në oborrin e gjimnazit, pesë shokë të mitur të klasës, duke vepruar së bashku, e kanë dhunuar dhe më pas e kanë rrahur në gjoks dhe organet gjenitale,”- ka thënë ajo.Vajza, duke rezistuar, ka arritur të largohet nga vendi i ngjarjes. Grupi hetimor ka arritur të identifikojë dhe arrestojë anëtarët e grupit dhe prindërit e tyre teksa ndodheshin në shtëpi. Ata janë dy 15-vjeçarë, një 16-vjeçar rom, një 13-vjeçar dhe një 14-vjeçar nga Shqipëria.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close