Lajme

Greqi/ Aksidenti tragjik trondit vendin, ‘Audi’ me emigrantë të paligjshëm përplaset me një makinë, 4 të vdekur, 7 të plagosur

Aksident rrugor në rrugën Egnatia: 4 të vdekur dhe 7 të plagosur – një makinë me emigrantë të paligjshëm ka hyrë në rrjedhën e kundërt
Drejtuesi i mjetit të dytë ka mbetur i plagosur rëndë dhe është transportuar me autoambulancë të EKAB në Spitalin e Përgjithshëm Universitar Aleksandropoli.

Katër të vdekur dhe shtatë të plagosur rëndë janë raportimet e deritanishme për përplasjen e rëndë kokë më kokë mes dy automjeteve. makina në aksidentin e trafikut të ndodhur paraditen e së shtunës së Madhe në rrugën Egnatia Aleksandropolis-Komotini, rrugës për në Aleksandropolis.

Sipas faqes së internetit evros-news.gr, gjithçka ka ndodhur kur një AUDI A4 me gjithsej 10 persona, emigrantë të paligjshëm dhe trafikant të tyre, ka hyrë në kryqëzimin e Makrit në rrugën Egnatia për në Komotinë, por në drejtim të kundërt të qarkullimit.

Për pasojë, ai u përplas kokë më kokë me një automjet tjetër që po shkonte drejt Aleksandropolisit. Drejtuesi grek i mjetit ka mbetur i plagosur rëndë dhe është transportuar me autoambulancë të EKAV-së në Spitalin e Përgjithshëm Universitar të Aleksandropolisit.

Trupat e të vdekurve dhe të plagosurve u nxorrën me shumë vështirësi nga forcat e zjarrfikëses, ndërsa gjashtë emigrantët e paligjshëm po trajtohen me plagë të rënda në spitalin e Aleksandoupolit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close