Lajme

Greqi, avionët luftarak turq F-16 shfaqen papritur mbi ishujt grekë

Një grup avionësh luftarakë turq F-16 fluturuan ditën e sotme, në orën 14:29, mbi ishujt Panagia dhe Oinousses në shtetin grek. Avionët turk u identifikuan dhe u përgjuan nga luftëtarët grekë përkatës, në përputhje me rregullat ndërkombëtare. Kujtojmë që edhe më herët, në orën 13:22, një çift tjetër avionësh luftarakë turq F-16 fluturuan mbi ishullin grek Agathonisi me 22,700 metra.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: