fbpx
Lajme

Greqi/ Brenda natës nga +20 në… -20 gradë Celsius!

Temperaturat në Greqi ranë ndjeshëm gjatë natës për shkak të stuhisë ”Leandros” duke i dhënë fund papritur motit të butë të kohëve të fundit. Ndërsa njerëzit kishin shijuar mot të ngrohtë dhe temperatura mbi 20 gradë Celsius një ditë më parë, qyteti verior i Follorinës regjistroi minus 20 gradë Celsius sot herët në mëngjes.

Zona të tjera gjithashtu panë temperaturat nën zero. Moti i ftohtë pritet të zhvendoset në jug gjatë fundjavës, me temperaturat që afrojnë ngrirjen në kryeqytetin e Athinës për herë të parë pas një kohe të gjatë, sipas parashikuesve të motit. Sidoqoftë, temperaturat më të ngrohta priten gjatë javës së ardhshme.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close