fbpx
Lajme

Greqi: Dy fëmijë i zuri poshtë muri teksa ktheheshin nga shkolla

Dy fëmijë kanë h.umbur jetën në ishullin grek të Samos, vetëm 19 kilometra nga epiqendra e tër.etit shk.at.ërrues. Mediat greke bëjnë me dije se fëmijët, një vajzë dhe një djalë të moshës 16 dhe 17-vjeç, po ktheheshin nga shkolla kur i ka zënë poshtë një mur që është she.mbur nga lëku.ndjet e forta.

Kryebashkiaku i Samos tha se shumë ndërtesa janë sh.embur dhe të paktën 10 persona kanë mbetur të pl.agosur. Sakaq, në Izmir të Turqisë është shënuar numri më i lartë i vi.ktimave, deri tani 6 persona raportohet se kanë hu.mbur jetën dhe 202 kanë mbetur të pl.agosur. Kërkimet për sh.pëtimin e të bll.okuarve nën rr.ënoja janë duke vijuar.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button