Lajme

Greqi/ Humb jetën në rrethana misterioze 18-vjeçarja

Një vajzë 18-vjeçare ka humbur jetën papritmas në qytetin e Syros, Greqi. 18-vjeçarja greke bëri një pushim në Ios dhe këtë mëngjes ajo u transportua pa ndjenja në Qendrën Shëndetësore të ishullit për trajtim, me informacionin që thoshte se ajo kishte përdorur ilaçe. Gjendja e vajzës së re u zbulua se ishte mjaft e rëndë për këtë dhe ajo u urdhërua të transportohej me ajër në Syros në mënyrë që të kurohej në Spitalin e ishullit.

Atje, megjithë përpjekjet e mjekëve, 18-vjeçarja nuk ishte në gjendje të kthehej, përkundrazi, gjendja e saj shëndetësore u përkeqësua edhe më shumë pasi u zbulua se ajo kishte pësuar dëmtime të mëdha në sistemin e trurit dhe në fund ishte nxjerrë. Trupi i vajzës fatkeqe do të transportohet në Pire për procedurën nekropsi-nekropsi e cila do të hedhë dritë mbi shkaqet e vdekjes së saj.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close