Lajme

Greqi, I hoqi prizën e respiratorit pacientit, gjenden gjurmët e gishtave të shqiptarit

Policia greke ka arrestuar një 60-vjeçar shqiptar, i cili rreth dy javë më parë i hoqi aparatin e frymëmarrjes një 76-vjeçari të infektuar me Covid dhe që ishte i intubuar.

Sipas mediave greke shqiptari, i identifikuar si Spiro.M., i hoqi pacientit tjetër aparatin pasi ishte i shqetësuar nga zhurma, çka shkaktoi edhe humbjen e jetes së 76-vjeçarit.

Arrestimi i shqiptarit u bë pasi ai u shërua nga covid, por sipas mediave greke 60-vjeçari ka deklaruar se nuk ka lidhje me çështjen. Në deklaratën e tij, ai është shprehur se ka qenë në gjumë dhe nuk e dinte se çfarë kishte ndodhur. Deklaratat e tij nuk kanë rezultuar bindëse, pasi nga hetimet ka rezultuar se në aparat ishin gjetur gjurmët gishtërinjve të shqiptarit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: