Lajme

Greqi, Ka ndodhur

Pamjet që shihni tregojnë momentin e atentatit ndaj të riut shqiptar  dje në Athinë, Marius Dhiamandi , i cili mbeti i v rarë në vend pasi persona të paidentifikuar e që lluan me a rmë nga një makinë. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme në rrugën Kipseli.

Siç shihet edhe nga kamerat e sigurisë së karburantit, që ishte në pronësi të gruas së shqiptarit, shihet se si një makinë afrohet me shpejtësi pranë v iktimës dhe hap zjarr në drejtim të tij. Ky i fundit përfundon direkt i shtirë përtokë, ndërsa autorët, që kanë përdorur silenciator, kanë qëlluar disa herë në drejtim të tij, madje dhe një plumb ia kanë drejtuar në kokë.

Për pasojë, nga të shtënat i pl agosur mbeti edhe punonjësi i këtij karburanti, kushëriri i shqiptarit, Juxhin Bajrami. Ai mori 3 p lumba, në kokë e gjoks. Ndërkohë, në pamje shihet se si autori është i maskuar. Ngjarja në fjalë ka shkaktuar panik të punonjësit e karburantit, të cilët janë munduar t’i shpëtojnë pl umbave.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: